Genel

Demirdöküm Aden Kombi Arıza, Hata Kodları

Demirdöküm Aden Kombi Arıza, Hata Kodları

Aden kombi arızalandığında neler yapılabilir? 30, 40, 50, 60, 70, 80, 90 led ışıkları yanıp sönüyorsa anlamları neler?

30 Led ışığı yanıp sönüyorsa kalorifer sensörü arızalı.

Kombi kış konumunda iken kaloriferleri ısıtmaz. Büyük ihtimalle kalorifer sensöründe arıza vardır. Kablolarda kopukluk olabilir. Arızanın giderilmesi için servisi aramalısınız.

40 Led ışığı yanıp sönüyorsa kullanım suyunun sensörü arızalı.

Bu arıza ışığı yanıp södüğü zaman aden markalı kombi sıcak su vermez. Sıcak su sensörü özelliğini kaybetmiş olabilir. Sensör kabloları kopmuş olabilir. Kesin çözüm için servisi arayın.

50 Led ışığı yanıp sönüyorsa Dış hava sensörü problemi.

Dış hava sensörü dışarıdaki sıcaklığa göre kombiye çalışması için komut verir. Aden kombinizde var ise arızalı olabilir. Şayet dış hava sensörü yoksa elektrik kablolarında sıkıntı olabilir. Servis yardımı alın.

60 Led ışığı yanıp sönüyorsa aden kombinin suyu bitmiş.

Kalorifer tesisatında yeterli su olmadığı zaman 60 ışığı yanıp söner. Öncelikle kombi su basıncını 1,5 bar seviyesine getirin. Arıza devam ederse servisi arayın. Basınç sensörü arızalanmış olabilir

70 Led ışığı yanıp sönüyorsa hava akışında arıza var.

Bu arıza sinyali hava akışının sağlanamamasında yanıp söner. Bu arıza sinyalinin birden fazla sebebi var. Hava akış şalteri arızalanmış olabilir. Fan motoru arızalanmış olabilir. Elektronik anakart arızalanmış olabilir. Mutlaka servis arayın yardım isteyin.

80 Led ışığı yanıp sönüyorsa kombi aşırı ısınmış demektir.

80 ışığı yanıp sönüyorsa sırasıyla peteklerin vanalarını kontrol edin. Kombi altındaki vanaları kontrol edin. Petek ve kombide bulunana vanaları açık konumuna getirin. Kombiyi resetleyin arıza devam ederse pompa arızası olabilir. Kombi filetresi kirden tıkanmış olabilir. Peteklerin temizlenmesi gerekebilir. Isı sensörü arızalı olabilir yada kaplolar kopmuş olabilir. Servisi arayın.

90 Led ışığı yanıp sönüyorsa kombide ateşleme sorunu var.

Öncelikle kombiye gelen gaz yollarını kontrol edin. Dairenizde gaz var ama yinede bu arıza kodu devam ediyorsa servisi arayın. Gaz valfi arızalı olabilir.

Kategoriler:Genel

Tagged as: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s